Home

 

Spolek sběratelů

 Časopis

 Přihláška

 Adresy spolků

 

M. Jančáková

 Životopis

 Seznam exlibris

 Galerie exlibris

 

Různé

 Aktuality

 Sborník

 Sjezd 

 Ubytování

 Odkazy 

 

    

 

 

 

      

  číslo 1, 2004                                                                            další čísla


 

8. ing. Ivan Boháč:
Václav Pokorný.

 

V Městském muzeu a galerii v Lomnici nad Popelkou se uskutečnila 1. května 2004 vernisáž výstavy k umělcovu životnímu jubileu. Kdo by čekal zasmušilého muže, který od roku 1970 až do roku 1987 nesměl z politických důvodů vystavovat svá díla se severočeskými výtvarníky, ten by se mýlil. Mistr Václav je člověk plný optimismu a neutuchající energie. Je zvláštní, jak své pozitivní myšlení dokáže předávat i svým návštěvníkům. Ve svém ateliéru, kde již čtyřicet let denně od 07.00 do 17.00 hodin tvoří, má vždy rozmalováno několik obrazů najednou, na kterých pracuje. Není se tedy čemu divit, že vystavuje více jak třicet svých nádherných, převážně figurálních olejomaleb. Důstojný rámec vernisáže byl umocněn skladbou, kterou zahrál jeho přítel klavírní virtuos Václav Hudeček.
Vladimír Mikule, sběratel exlibris, umístil v prvním patře muzea jako doplněk výstavu grafiky a exlibris od Václava Pokorného. Pro ty, kteří mají grafická díla V. Pokorného rádi, je potěšitelné, že se po několikaleté odmlce ke grafice opět vrací.
Dle sdělení kurátorky výstavy dr. D. Dvořákové se připravuje v tomto roce ještě několik dalších výstav a to ve Starých Hradech u Libáně, v Přerově a Opavě.

zpět na obsah č. 1, 2004

 

Email ivanbohac@seznam.cz